Jedno i dwupłaszczowe zbiorniki do AdBlue®

Zbiornik do magazynowania AdBlue

Firma SWIMER posiada w ofercie zbiorniki SWIMER BLUE TANKS, służą one do magazynowania i dystrybucji AdBlue. Występują w wariancie jedno i dwupłaszczowym.

AdBlue® to handlowa nazwa 32,5% roztworu mocznika, który jest stosowany w układach wydechowych samochodów dostawczych i ciężarowych. Stosowanie tej substancji pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć emisję szkodliwych tlenków azotu, dzieje się to dzięki Selektywnej Redukcji Katalitycznej(SCR). Technologia SCR polega na przekształcaniu tlenków azotu w nietoksyczny azot i parę wodną w katalizatorze wykorzystującym amoniak jako reduktor. Ponieważ amoniak jest substancją niebezpieczną, zakres jego stosowania w transporcie drogowym jest ograniczony, a w pojazdach użytkowych stosuje się nietoksyczny, bezwonny 32,5% wodny roztwór mocznika czyli AdBlue®. Pod kontrolą układu sterowania silnikiem roztwór mocznika (NOXy), przechowywany w odrębnym zbiorniku, jest dozowany w pożądanych ilościach do strumienia gorących spalin. Pod wpływem wysokiej temperatury gazów wydechowych roztwór mocznika rozkłada się na amoniak i dwutlenek węgla. Amoniak reaguje następnie z tlenkami azotu tworząc wolny azot i parę wodną.

Zbiorniki firmy SWIMER BLUE TANKS mogą być wyposażone w układ dystrybucyjny składający się z takich elementów jak:
- przepływomierz cyfrowy
- pompę zanurzeniową o różnej wydajności
- dowolnej długości wąż dystrybucyjny
- pistolet nalewczy manualny lub automatyczny
- System Monitoringu Dozowania Płynów


Dodatkowo istnieje możliwość montażu PAKIETU ZIMA/LATO,dzięki niemu tankowanie AdBlue możliwe jest nawet w skrajnie niskich i skrajnie wysokich temperaturach. Pakiet jest przeznaczony do zbiorników SWIMER BLUE TANKS. W skład pakietu wchodzi:
➔ automatyczne ogrzewanie szafy dystrybucyjnej
➔ elektryczny wentylator wyciągowy
➔ izolacja termiczna
➔ taśma grzewcza

Zbiornik do magazynowania AdBlue Zbiornik do magazynowania AdBlueAdBlue® jest zarejestrowanym znakiem towarowym na rzecz Verband der Automobilindustrie e.V. (VDA)

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/swimer/ftp/swimer_com_pl/modules/mod_susnet_likebox/mod_susnet_likebox.php on line 18